Yandex ile Araçtan İnmeden Ödeme sadece OPET’te

Akaryakıt sektörünün müşteri memnuniyeti lideri OPET, Yandex işbirliği ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu işbirliği kapsamında ‘Araçtan İnmeden Ödeme Projesi’ ile OPET müşterileri akaryakıt ödemelerini araçlarından inmeden cep telefonlarından gerçekleştiriyor.

Dijital dönüşümü kurum kültürünün yapı taşlarından biri haline getiren OPET, müşterilerinin beklentilerini karşılama hedefiyle yeni dijital uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Çok uluslu harita ve navigasyon çözümü şirketi Yandex ile işbirliği yapan OPET, “Yandex Navigasyon ile Araçtan İnmeden Ödeme Projesi (Yandex Fuel Payment) ile akaryakıt ödemelerini, araçtan inmeden cep telefonundan yapma imkanı sunuyor. Yandex.Navigasyon’a yeni eklenen Yandex.Fuel özelliği ile sunulan bu kolaylık sayesinde, tüketiciler araçtan inmeden ödeme yapabileceği OPET istasyonlarını Yandex.Navigasyon’da siyah-yeşil renkli daireleri takip ederek bulabiliyor.  

Türkiye’de bir ilk olan proje ilk etapta İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa’daki istasyonlarda uygulamaya alındı. Yandex Navigasyon’a giriş yapan OPET müşterileri, haritada istediği OPET istasyonunu seçip rotayı oluşturuyor. İstasyona ulaşıldığında Yandex.Navigasyon’da OPET kurum kartı açılıyor. Açılan pencereye bir kereye mahsus olarak isim, telefon numarası, araç plaka ve rengini giren OPET müşterileri, akaryakıt dolumu tamamlandıktan sonra banka kart bilgilerini gösteren pencerede, aracından hiçbir şekilde inmesine gerek kalmadan ödemesini tamamlıyor.

“Yandex Avrupa ölçeğinde mobil uygulama üstünden ödemeyi ilk defa Türkiye’de ve OPET ile hayata geçirdi”

Sektörün teknoloji ve müşteri memnuniyeti lideri olarak müşterilerinin ihtiyaçlarına özel hizmet geliştirmeye odaklandıklarını belirten OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, “Yandex Avrupa ölçeğinde mobil uygulama üstünden ödemeyi ilk defa Türkiye’de ve OPET ile hayata geçirdi. Biz de bu uygulama ile başta çocuklarını arabada bırakmak istemeyen, istasyona giderken zorlanan çocuklu ebeveynlerimizi; toplantısına, görüşmesine geç kalmak istemeyen, acelesi olan müşterilerimizi; müşterisini bekletmek istemeyen taksi şoförlerimizi düşündük. Uygulama kapsamında müşteri istasyona yaklaşırken Yandex’te “Araçtan inmeden ödeme yapabileceğiniz benzin istasyonu var” bilgisi çıkıyor. Akaryakıt görevlisine “Uygulama ile ödeyeceğim” diyen müşterimiz akaryakıt alışverişini hiç zorlanmadan gerçekleştiriyor. Müşterimiz uygulamaya OPET Mobil’den de ulaşabiliyor” şeklinde bilgi verdi.  

Pandemi döneminde kullanıcıların yoğun talep gösterdiği araçtan inmeden temassız ödeme konusunda ayrıca OPET Mobil Ödeme uygulaması, Akıllı Filo Yönetim Sistemi Otobil, Otobilim otomasyon sistemleri, Dijital Cüzdan ve banka işbirlikleri ile de farklı seçenekler sunuluyor.

Haber Galerisi